single

Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu leśnym? Wskazówki, pomysły i inspiracje

Szukasz pomysłów na to, jak urządzić pokój dziecięcy w stylu leśnym? Z pewnością spodoba Ci się ten artykuł! Zawiera on wiele wspaniałych pomysłów na to, jak wprowadzić magię lasu do pokoju dziecka. Zapewne wiesz, że las oznacza drzewa, krzewy, rośliny i zwierzęta. Możesz wykorzystać wszystkie te elementy jako inspirację do stworzenia pokoju, który wydobędzie odkrywcę w Twoim dziecku, jednocześnie zapewniając mu domowe bezpieczeństwo.

Zobaczmy, które pomysły możesz wykorzystać już teraz, aby stworzyć pokój dziecięcy w stylu leśnym

Co to jest leśny wystrój wnętrz?

Natura zajmuje coraz więcej miejsca w dziedzinie projektowania. Wiele osób od dawna stosuje trwałe, drewniane materiały podczas dekorowania lub meblowania pomieszczeń. Można powiedzieć, że wnętrza urządzone w motywach natury są po prostu modne. Jednym z Jednym z najciekawszych trendów tego nurtu wnętrzarskiego jest styl leśny. Styl leśny to nic innego jak dekorowanie pomieszczeń na wzór magicznego gaju. Oprócz nawiązania do natury, obecne są motywy baśniowe i zwierzęce. Kolorystyka jest bardzo szeroka. Styl leśny jest idealny do urządzania sypialni dziecięcej. W pokojach dla maluchów dominują pastelowe odcienie, a nieco starszym dzieciom polecamy barwy zieleni i brązu.

pokój dla malucha inspirowany lasem

Dlaczego powinieneś udekorować pokój dziecka w stylu leśnym?

Mieszkasz w wiejskim domu i chcesz, aby wnętrze pokoju dziecięcego pasowało do pięknego krajobrazu za oknem? Żyjesz w centrum wielkiego miasta, ale chcesz żeby maluszek dorastał w naturalnym otoczeniu? Jeśli odpowiedź na którekolwiek pytanie brzmiała „tak” – wykorzystaj  inspirację lasem we wnętrzu dziecięcym. Właścicielem takiego pokoju może być zarówno chłopiec jak i dziewczynka gustująca we wszystkim co naturalne i związane z przyrodą. Wnętrze w stylu leśnym, wydobędzie odkrywcę w Twoim dziecku, bez wychodzenia z domu. Dobierając naturalne dekoracje, należy mieć jednak na uwadze czy maluch nie ma skłonności do alergii.  

dekoracja do pokoju dziecięcego w stylu leśnym

Pomysły na aranżacje pokoju dziecięcego w stylu leśnym

Kilka kroków dzieli Cię od zaczarowanego lasu z dobrodusznymi mieszkańcami lasu i ogromnymi drzewami sięgającymi nieba. Urządzanie pokoju dziecięcego w stylu leśnym to prawdziwa przyjemność. Ważne, aby meble były przemyślane w każdym szczególe, dzięki czemu sypialnia stanie się wygodna zarówno dla dziecka jak i rodzica. Dobierzmy przestronną komodę i wygodny fotel. We wnętrzu w stylu leśnym,  wspaniale sprawdzi się łóżeczko z przewiewnym baldachimem.  Obok miejsca do spania możemy postawić zgrabny regał z otwartymi półkami, szufladami i wnękami. Tutaj mały mieszkaniec może pomieścić swoje ulubione zabawki i książki. Duże półki zapewniają miejsce na przedmioty dekoracyjne. Nie może zabraknąć fototapety, lub naklejki ściennej nawiązującej do tematu pokoju dziecięcego. Koncepcję wnętrza w stylu leśnym zwieńcza oświetlenie. Wybierzmy duży żyrandol, który będzie nawiązywał do gałązek drzewa.

naturalne dekoracje do pokoju dziecięcego w stylu leśnym

Dekoracje pokoju dziecięcego w stylu leśnym, które możesz zrobić samodzielnie

Szyszki, ślimaki, kolorowe liście drzew, suszone kwiaty i trawa zebrane podczas spacerów po lesie lub parku - na to wszystko znajdzie się miejsce we wnętrzu tak oryginalnego pokoju dziecięcego. Z ręcznie przepiłowanego pnia drzewa można zrobić oryginalny stołek. Suszony zielnik w ramce pod szkłem świetnie wygląda na ścianach i szafkach. Wiklinowe wazony, akwaria z rybkami, doniczkowe zielone rośliny, kosze z różnego rodzaju drobiazgami stworzą niepowtarzalny, baśniowy klimat. Urządzając pokój dziecięcy w stylu leśnym możemy dać upust wodzom fantazji.