single

Jak urządzić pokój dla chłopca? 10 pomysłów na aranżacje

Każde dziecko powinno mieć swoją osobistą przestrzeń. To, czy pokój jest zabawny, wygodny i przypadnie do gustu dziecku, będzie decydowało o jego nastroju i stanie psychicznym. Niezależnie od tego, ile ma lat, sypialnia powinna być jego twierdzą i schronieniem. Zobacz jak urządzić pokój dla chłopca, tak aby nigdy nie chciał z niego wychodzić!

Kolory w pokoju dla chłopca

Zazwyczaj rodzice wybierają różowe kolory do pokoju dziewczynki i chłodniejsze zestawienia kolorystyczne, do pokoju chłopca. Odcienie niebieskiego kojarzą się z super-bohaterami, morskimi przygodami i odwagą. Są to tematy bliskie młodym mężczyznom, dlatego często aranżujemy pokój dla chłopca w chłodnych barwach.  Psychologowie i specjaliści od aranżacji wnętrz nie uważają jednak takich połączeń kolorystycznych, za regułę. Przede wszystkim pokój dla chłopca musi odpowiadać jego konkretnym preferencjom.

aranżacja wnętrza pokoju dla chłopca

Od czego zacząć urządzając pokój dla chłopca?

Wnętrze pokoju dziecka wybierają dorośli. Zawsze warto zastanowić się jednak co spodoba się właścicielowi sypialni. Zazwyczaj stawiamy na spokojne kolory, które nie przestraszą, ani nie będą drażnić malucha. Przy projektowaniu pokoju dla chłopca kierujemy się zarówno wielkością przestrzeni, jak i ceną wyposażenia. Obecnie znajdziemy wiele wskazówek dotyczących prostych przeróbek mebli, które wydawały się niepotrzebne. Urządzając pokój dla chłopca można też postawić na generalny remont i zaprojektować wszystko od a do z.

pokój dla chłopca w jasnych, chłodnych kolorach

10 pomysłów na aranżację pokoju chłopca

Jest mnóstwo możliwości aranżacji pokoju dla chłopca. Wybraliśmy 10 najciekawszych pomysłów, spośród których każdy wybierze coś dla swojej pociechy. Przed podjęciem decyzji o przemeblowaniu - warto porozmawiać z dzieckiem. Dzięki temu stworzycie pokój dla chłopca, który będzie naprawdę w jego stylu.

Pokój małego pirata

Szafka w formie kufra skarbów i łóżka na wzór skrzyni, pomogą zaaranżować wnętrze dla chłopca w stylu pirackim. Można też namalować mapę na ścianie lub kupić odpowiednią tapetę. Ciekawym pomysłem jest powieszenie na suficie obrazków z podróży. Pokój można uzupełnić zabawkowymi ośmiorniczkami lub rybkami.

Pokój dziecięcy pod schodami

Ta opcja spodoba się szczególnie nastoletnim chłopakom. Małe pomieszczenie dziecięce pod schodami będzie przestrzenią osobistą, gdzie dorośli rzadko się zapuszczają. Pomimo niewielkiego metrażu, wystrój takiego pokoju dla chłopaka można uczynić jeszcze bardziej oryginalnym. W zapewnieniu dobrego oświetlenia może pomóc lampa ścienna zamontowana nad biurkiem. Warto dać pierwszeństwo tej opcji, ponieważ lampy biurkowe często nieprzyjemnie rażą oczy.

wnętrze dla astronauty - inspiracja do pokoju chłopięcego

Pokój astronauty

Wystarczy pomalować jedną ze ścian lub sufit na grantowy kolor. Tak przygotowaną powierzchnię dekorujemy małymi lampkami led i farbą z brokatem. Efekt imitujący nocne niebo gwarantowany. Na ścianach mogą znaleźć się obrazy księżyca, gwiazd i planet. Do pokoju dla chłopca w stylu astronauty wybierzmy kontrastujące białe meble.

Pokój miłośnika zwierząt

Tutaj opcji jest bardzo wiele, w zależności od preferencji chłopca. Można zastosować ozdobne motyle i owady na ścianie. Ciekawie wyglądają też żyrandole, które przypominają pająka. W pokoju dla chłopca przydadzą się również zabawkowe zwierzęta i książki. Wnętrze możesz dopełnić poduszką w kształcie ulubionego pupila Twojego dziecka.

wnętrze pokoju dla chłopca w stylu łowcy przygód

Pokój łowcy przygód

W takim projekcie sprawdzi się łóżko piętrowe, koniecznie z drabinką. Można wybrać meble inspirowane, drzewem, samochodem lub ulubionym super-bohaterem. Urządzając pokój dla chłopca w stylu łowcy przygód można być pewnym, że spodoba się właścicielowi.

Pokój młodego piłkarza

Meble i wyposażenie pokoju chłopięcego inspirowane sportem są łatwo dostępne w sklepach. Dobrym pomysłem są okrągłe pufy i poduszki w kształcie piłki. Na firankach można doszyć łatki z czarno-białym wzorem. I oczywiście zaopatrz się w prawdziwą piłkę do zabawy - a najlepiej od razu kilka.

pokój dziecięcy dla chłopca

Pokój dla chłopca w stylu leśnym

Jeśli dziecko kocha naturę, można stworzyć pokój, który wygląda jak las. Łóżko przypominające hamak, zawieszone na imitacji drzewa, będzie spełnieniem marzeń wielu młodych mężczyzn. Lampy w kształcie świetlików i zasłony inspirowane trawą uzupełnią klimat pokoju dla chłopca.

Pokój chłopięcy - jak z bajki

Wybierzmy meble w jasnych kolorach i tapety ze scenami z ulubionych bajek. Konieczne będą też figurki bohaterów i plakaty na ścianach. Bajkowy pokój dla chłopca polecamy szczególnie dla młodszych dzieci.

strefa do rozrywki w pokoju dla chłopca

Pokój fana wyścigów

Jeśli maluch lubi samochody, można urządzić pokój dziecięcy w stylu wyścigówki. Łóżko w formie samochodu, na półkach puchary, medale i nagrody. Taki pomysł pokoju dla chłopca można też wykorzystać urządzając wnętrze dla nastolatka.  

Pokój dla chłopca stylu high-tech

Wielu chłopców interesuje technologia i najnowsze wynalazki. Fanowi high-tech spodoba się projekt wnętrza w którym odnajdzie swoje zainteresowania. Taki pokój dla chłopca dobrze jest wyposażyć w modułowe regały z bezpiecznego tworzywa. Koniecznie wybierzmy też ciekawe lampy w geometrycznych kształtach.