single

Aranżacja pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy jest miejscem w którym maluch i jego rodzice spędzają sporo czasu. Zapoznaj się z pomysłami dotyczącymi urządzania pokoju dla dziecka. Wybraliśmy takie wnętrza, które są dobrze urządzone i praktyczne w użytkowaniu. Nasze inspiracje pokazują, że sypialnia dziecięca nie musi być tylko różowa albo niebieska

Jak pomalować pokój dziecięcy?

Planowanie aranżacji pokoju zazwyczaj zaczynamy od wyboru farb. Wnętrze sypialni dla dziecka powinno być jasne i zachęcające do odkrywania świata. Najlepiej pomalować ściany pokoju dziecięcego na delikatne, pastelowe kolory. Unikaj mieszania jaskrawych, kontrastujących ze sobą odcieni. Taki wybór może szybko stać się przytłaczający i męczący dla oczu, szczególnie w małych pomieszczeniach. Jasne kolory mają jeszcze jedną zaletę. Optycznie powiększają niewielką przestrzeń.  Będą też dobrym tłem dla bardziej wyrazistych elementów wystroju, takich jak kolorowy stolik, fotel czy zabawki. Musimy mieć na uwadze, że dziecko szybko rośnie. Neutralne kolory na dłużej pozostaną praktyczne, bo łatwo uzupełnić je innymi dodatkami.

pomysł na kolory ścian w pokoju dziecięcym

Inspiracje kolorystyczne pokoju młodzieżowego

Nie musisz mieć doświadczenia ani wyczucia w dobieraniu kolorów. Jeśli nie czujesz się w tym mocny, postaraj się, aby pokój dziecięcy wyglądał przejrzyście. Niech to będzie podstawa. Postaw na jeden kolor bazowy i dodatki w stonowanych barwach. Ważne jest, aby wszystko połączyć w spójną całość. Inspiracje wnętrzami są przydatne, ale nie trzeba ich dokładnie kopiować. Czasem warto zmienić jakiś element lub wykorzystać tylko jeden pomysł, aby pokój dziecięcy wyglądał po prostu ładnie. Mamy nadzieję, że przedstawione pomysły na urządzenie pokoju dziecięcego zainspirują Cię zrealizowania własnych fantazji. Pokój dziecięcy to nie tylko zabawki. Urządzając pokój dla malucha, kształtujemy jego gust estetyczny na późniejsze lata.

Pomysł na wnętrze w neutralnych kolorach

Kreatywne rozwiązania na zagospodarowanie ścian w pokoju dziecka

Aktualnie trendem w aranżacji młodzieżowych wnętrz są winylowe naklejki ścienne. To bardzo dobry pomysł na urządzenie ścian w pokoju dla dziecka. Wybór jest ogromny. Możemy postawić na proste, minimalistyczne wzory w stylu skandynawskim. Dzięki temu uzupełnimy puste ściany, a wnętrze zyska przytulny klimat. Dostępne są też większe naklejki, zajmujące nawet cały bok pokoju. Często przedstawiają urocze sceny z bajek, lub imitują magiczną, leśną scenerię. Jeśli urządzamy pokój dla starszego dziecka, warto zaplanować ściany zgodnie z jego gustem. Powieszenie plakatów ulubionego zespołu nada pokojowi personalnego charakteru. W niewielkich wnętrzach ściany można wykorzystać też bardzo praktycznie. Dobrym pomysłem jest zawieszenie półek, lub całego regału.

Naklejki dekoracyjne na ścianę do pokoju dziecięcego

Na co zwrócić uwagę urządzając pokój dziecięcy?

Wybór mebli w pokoju dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Musimy uwzględnić wiele różnych czynników. Na pierwszym miejscu zawsze musi stać bezpieczeństwo malucha. W kolejnym kroku meble powinny być dostępne i dostosowane do wzrostu i wieku dzieci. Warto zagospodarować miejsce na różne zabawki, książki, ubrania i akcesoria. Jeśli metraż pokoju na to pozwala, ustawmy różne typy powierzchni do przechowywania, jak kosze, komody, regały, półki. Dzięki odpowiedniej aranżacji przestrzeni, dziecko będzie uczyło się organizacji i porządku. Najczęściej wybierane meble do pokoju dla dziecka są wykonane z drewna lub bambusa. Warto postawić na lepszą jakość, aby mogły służyć nam na dłużej.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Inspiracje dekoracji do pokoju dziecięcego

Kluczem do urządzenia udanego pokoju młodzieżowego są dodatki. Dbałość o szczegóły tworzy przytulną atmosferę w pozornie zimnym wnętrzu. Figurka samochodu, lampa, dywanik czy urocze maskotki - wszystko to składa się na poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Ważnym jest, aby każdy element w pokoju dla dziecka wybierać odpowiednio do jego wieku. Niektóre fragmenty dekoracji, czy zabawek mogą być bardzo niebezpieczne dla malucha. Aranżując wnętrze zawsze miejmy to na uwadze.

Lampa i zabawki w pokoju dziecięcym

Pomysły na urządzenie pokoju dla chłopca i dziewczynki

Zazwyczaj cechą wyróżniającą pokój dla chłopca i dla dziewczynki jest kolorystyka. Nie oznacza to jednak, że sypialnia synka powinna być udekorowana tylko samochodzikami. Z kolej córka nie musi mieszkać w różowym zamku. Chociaż wiele maluchów będzie zachwyconych pokojem w bajkowych kolorach. Pamiętajmy, że dzieci różnią się charakterem, a ich preferencje są bardzo odmienne. Im maluch starszy, tym bardziej powinniśmy dopasować wnętrze pod jego indywidualne cechy.

Przyjęło się, że dziewczynki wolą ciepłe kolory, na przykład odcienie różowe, brzoskwiniowe i pomarańczowe. Chłopcy będą woleli chłodniejsze tony, takie jak błękitny, niebieski i zielony. Kluczową rolę w takim doborze barw mają skojarzenia. Kolor różowy kojarzy się z bajkami, magią, zamkami i wróżkami. Każda dziewczynka marzy o tym, aby być księżniczką. Kolory morskie będą wywoływać u chłopców fantazje o piratach i statkach. Głęboki, ciemny niebieski kojarzy się natomiast z przestrzenią kosmiczną i podróżami.

inspiracje kolorystyczne do pokoju dla chłopca i dziewczynki

Pokój dziecięcy jest miejscem, w którym dziecko będzie spędzać sporo czasu. Z tego powodu rodzice starają się, aby było to pomieszczenie było ładnie urządzone. Kolejną kwestią jest przystosowanie aranżacji do wieku malucha. Pokój dla dziecka musi być bezpieczny, a jednocześnie zachęcać do poznawania świata.  Dobrze urządzone wnętrze powinno cieszyć oko oraz być użyteczne przez wiele lat.