single

Pokój dziecięcy z łóżkiem piętrowym - pomysły na aranżację wnętrza

Pokój dziecięcy z łóżkiem piętrowym to bardzo popularny wybór. Takie rozwiązanie jest praktyczne i pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Gdy w jednym pomieszczeniu musimy pomieścić rodzeństwo, każdemu z dzieci należy zapewnić własny kącik. Jeśli chcesz urządzić pokój dziecięcy z łóżkiem piętrowym, warto wiedzieć, jakie są najlepsze pomysły na aranżacje

Jakie łóżko piętrowe wybrać?

Obecnie produkowane są różnorodne projekty, dlatego przed wybraniem konkretnego łóżeczka przeanalizuj wszystkie wady i zalety. Po pierwsze, pamiętaj o bezpieczeństwie. Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym powinno mieć solidną konstrukcję i dobrą stabilizację. Należy też zadbać o to, aby schody były wygodne i bezpieczne. Praktycznym rozwiązaniem są taśmy antypoślizgowe, które możemy umieścić na stopniach.

łóżko piętrowe do pokoju dziecięcego

Meble do pokoju dla dzieci

Jeśli chcesz, aby Twój pokój dziecięcy był funkcjonalny i estetycznie atrakcyjny, warto wybrać meble w jasnych kolorach. Łóżko piętrowe koniecznie powinno też odpowiadać gustom właścicieli. Projektanci zwracają uwagę na meble pokoju dziecięcego, które zajmują całą powierzchnię ściany. Oprócz łóżka piętrowego, znajdziemy tam szuflady, małe szafki i półki na zabawki.

Nie mniej wygodne są wielofunkcyjne meble do pokoju dziecięcego. Zawierają mnóstwo półek, szafek, stolików nocnych, drabinek, a nawet zjeżdżalnię. Oprócz tego wszystkiego znajdziemy tam jedno lub nawet trzy łóżka piętrowe. Całość tworzy bardzo kompaktową aranżację pokoju dziecięcego. Meble wielofunkcyjne są cudownym rozwiązaniem problemu małego wnętrza. Możemy także wybrać model ze składanym łóżkiem piętrowym. Na dzień chowamy go w szafie i zwalniamy miejsce do zabawy. Na noc odwracamy tę czynność. 

Aranżacja pokoju dziecięcego z łóżkiem piętrowym

Kupując łóżko piętrowe zapewniasz sobie dodatkową przestrzeń do przechowywania. Pokój dziecięcy wymaga także pojemnej szafy na ubrania i akcesoria, oraz miejsca do nauki. Jedną z najwygodniejszych opcji w aranżacji pokoju dziecięcegomeble modułowe. Będziesz mógł wybrać te elementy, które są najbardziej potrzebne. Bez względu na to, który zestaw wybierzesz, wszystkie części będą ze sobą idealnie połączone i precyzyjnie dopasowane. Zawsze możesz dokupić dodatkowe elementy do mebli modułowych lub odrzucić niepotrzebne przy zamówieniu. W końcu dzieci szybko dorastają i zmieniają się ich potrzeby. Kupując, zwróć uwagę na bezpieczeństwo materiałów. Część mebli modułowych jest projektowana specjalnie z myślą o pokoju dziecięcym.

Pokój dziecięcy dla rodzeństwa

Pokój dziecięcy dla rodzeństwa powinien być przede wszystkim bezpieczny i praktyczny. Należy pamiętać, że dzieci szybko rosną i ich potrzeby także się zmieniają. Podczas kupowania mebli warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Łóżko piętrowe jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy urządzić pokój dziecięcy dla rodzeństwa. Oszczędzimy sporo przestrzeni, którą można wykorzystać tworząc strefę zabaw lub nauki. Oprócz łóżka piętrowego możemy wstawić podwójne biurko z dojściem po przeciwnych stronach. Środek mebla powinien oddzielać mały regał do przechowywania przyborów szkolnych. Takie rozwiązanie sprawi, że dzieci nie będą się wzajemnie rozpraszać podczas jednoczesnej pracy.

Podsumowanie

Łóżko piętrowe to doskonały wybór do pokoju dziecięcego. Zwłaszcza, kiedy musimy tak zorganizować wnętrze, aby swobodnie żyły w nim dwie młode osoby. Dzięki praktycznemu aranżowaniu przestrzeni możemy z łatwością stworzyć wygodny pokój dziecięcy nawet w niewielkim mieszkaniu.