single

Jak wybrać szafę do pokoju dziecięcego? Pomysły i inspiracje

Urządzanie pokoju dziecięcego to bardzo przyjemny, ale także trudny proces dla rodzica. Wybierając szafę do sypialni malucha, warto zdecydować się na model, który będzie dopasowany do potrzeb i charakteru właściciela. Należy pamiętać, że meble dla najmłodszych muszą spełniać konkretne wymogi. Często bardziej restrykcyjne niż te dla dorosłych. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy model szafy do pokoju dziecięcego

Praktyczna szafa do pokoju dziecięcego

Szafa do pokoju dziecięcego powinna być przede wszystkim bezpieczna. Najlepiej wybrać taki model, który posiada solidne wykończenie i nie ma ostrych krawędzi. Należy pamiętać, że dzieci często biegają po pokoju. W ferworze zabawy mogą się potknąć i zahaczyć o wystający element.

Warto również zwrócić uwagę na to, aby szafa była odpowiedniej wysokości. Dzięki temu dzieci będą mogły sięgnąć do górnych półek bez problemu. Tak samo w drugą stronę. Jeśli w pokoju dziecięcym chcemy przechowywać rzeczy, których maluch nie powinien sam dotykać - wybierzmy model z wysokimi półkami. Rozmiary szafy powinny więc być dopasowane do wzrostu i wieku dziecka.

Zobacz także: Pokój dziecięcy w stylu rustykalnym - jak urządzić wnętrze country krok po kroku?

aranżacja miejsca do przechowywania w pokoju dla dziecka

Szafa dla dziecka, która będzie służyła przez lata

Szafa do pokoju dziecięcego nie tylko może może, ale powinna być rozwiązaniem na wiele lat. Należy pamiętać, że pokój dziecięcy jest zazwyczaj użytkowany przez młodą osobę do momentu osiągnięcia dorosłości lub ukończenia szkoły średniej. Podczas gdy wnętrze będzie stopniowo ewoluowało wraz z naszym dzieckiem, pewne elementy, takie jak szafa - pozostaną niezmienne.

Klasyczne szafy dziecięce w stonowanych kolorach i prostym kształcie są ponadczasowe. Podczas, gdy kolorowe meble mogą być efektowne, ich piękno nie potrwa trwały zbyt długo. Z tego powodu, w przypadku szafy do pokoju dziecięcego, lepiej zrezygnować z bajkowych motywów, na rzecz klasycznego wzornictwa. Dla każdego rodzica, który pragnie stworzyć ponadczasowe i funkcjonalne wnętrze dziecięce, doskonałym wyborem będą szafy w stylu skandynawskim.

Równie ważny co wybór koloru, jest materiał szafy. Pokój dziecięcy wymaga bezpiecznych i trwałych surowców. Dlatego najlepiej sprawdzą się meble wykonane z drewna lub sprawdzonych tworzyw sztucznych. 

klasyczna szafa do pokoju dziecięcego

Gdzie kupić szafę do pokoju dziecięcego?

Znamy już najważniejsze cechy idealnej szafy dziecięcej. Pozostaje odpowiedzieć na ostatnie pytanie - gdzie taką kupić? Sugerujemy korzystanie ze sklepów internetowych z kilku powodów. Po pierwsze, i najważniejsze zyskamy dostęp do wszystkich parametrów mebli i łatwo je porównamy. Po drugie, będziemy mogli zastanowić się na spokojnie i podjąć decyzję zakupową rozważnie. Oferta sklepów internetowych jest też bardzo szeroka. O wiele wygodniejsza niż jeżdżenie po tradycyjnych salonach meblowych w poszukiwaniu wymarzonego wyposażenia do pokoju dziecięcego.