single

Pokój dziecięcy z antresolą - pomysły i inspiracje

Pokój dziecięcy z antresolą to świetna opcja, jeśli masz więcej niż jedno dziecko. Dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza każde będzie miało trochę prywatnego miejsca dla siebie. Antresola może być idealnym rozwiązaniem, ponieważ daje maluchom swobodę ruchu. Pozwala też na stworzenie dwóch osobnych przestrzeni do zabawy lub snu w jednym pokoju dziecięcym

Jak urządzić pokój dziecięcy z antresolą?

Pierwszym krokiem jest ustalenie, gdzie ma się znajdować antresola. Najlepiej jest umieścić ją w rogu pokoju dziecięcego lub przy ścianie. Dzięki temu zachowamy najbardziej funkcjonalne ustawienie mebli. Następnie należy wybrać materiał, z którego ma być wykonana antresola. Drewno będzie trwałe i solidne i jest najczęstszym wyborem do pokoju dziecka. Można też postawić na lekkie i łatwe do utrzymania w czystości tworzywo sztuczne.

Następnym etapem jest wybór odpowiednich schodów oraz balustrady. Pamiętaj, aby dobrać je tak, aby były bezpieczne dla dzieci. Proponujemy od razu wyposażyć stopnie drabiny w powłokę antypoślizgową. Łóżko z antresolą może stwarzać niebezpieczeństwo dla maluchów, dlatego polecamy to rozwiązanie dla starszych dzieci.  

dziecko bawiące się w pokoju z antresolą

Łóżko z antresolą dla dziewczynki

Łóżeczko umieszczone na antresoli to świetny pomysł na urozmaicenie pokoju dziewczynki. Jeśli chcesz, aby twoja córka mogła odpoczywać w unikalnej scenerii, to jest to idealne rozwiązanie. Dobierz kolorystykę wnętrza, która będzie korespondować z gustem dziewczynki. Na antresolę polecamy białe lub jasnoszare drewno. Mała księżniczka z pewnością doceni detale w odcieniach różu, fioletu lub w łagodnych, brzoskwiniowych tonach.

Łóżko z antresolą dla chłopca

Chłopcy zwykle uwielbiają przygody. Ta cecha sprawia, że pokochają łóżko na antresoli. Pokój dziecięcy chłopca możemy wyposażyć w łóżeczko przypominające domek na drzewie lub statek. Pomysłów może być naprawdę dużo! Kolorystyka mebla powinna być utrzymana w zimnych odcieniach, jak niebieski, zielony i żółty. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie pociechy. Pokój dziecięcy przede wszystkim musi być bezpieczny.

aranżacja miejsca do zabawy w pokoju dziecięcym

Antresola do małego pokoju dziecięcego

Jeśli urządzamy mały pokój dziecięcy, antresola to bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza, że takie meble mogą mieć wiele zastosowań. Można je wykorzystać jako oryginalne łóżko, dodatkową przestrzeń do przechowywania, a także jako miejsce do zabawy. Pod antresolą zmieści się również biurko z szufladami. Tym samym stworzymy w pokoju dziecięcym praktyczną przestrzeń do nauki i rozwijania kreatywności.

Jeśli w pokoju mieszka dwójka dzieci, każde z nich może mieć swoją przestrzeń dzięki wykorzystaniu mebla z antresolą. Sprawdzi się zarówno piętrowe łóżko, jak i dwa osobne meble - z miejscem do spania na wyższym poziomie i biurkami na dole.

Miejsce do zabawy w pokoju dziecięcym

Strefa do zabawy w pokoju dziecięcym to przede wszystkim kącik, w którym dziecko może rozwijać swoją kreatywność. Dobrze, jeśli jest on oddzielony od reszty pomieszczenia i ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Warto też zadbać o to, by miejsce do zabawy było funkcjonalne - meble powinny być wygodne i dostępne dla dziecka. W pokoju dziecięcym świetnie sprawdzi się aranżacja z wykorzystaniem antresoli. Na górnym piętrze stworzymy dla maluchów kącik zabaw, oddzielony od reszty pomieszczenia. Pamiętajmy także o dodatkach, takich jak lampki, dywaniki czy ozdobne pudełka na zabawki.